Centraal in Januari

Hoofd- en ondersplitsing, hoe zit dat precies?

Als eigenaar van een appartementsrecht bent u binnen een gebouw gerechtigd tot een privé gedeelte (bijvoorbeeld uw woning en/of berging) en tot een gemeenschappelijk gedeelte (bijvoorbeeld de entreehal, galerij en/of de fundering en gevels), maar hoe zit dat wanneer u eigenaar bent van een appartementsrecht in een complex met meerdere functies, zoals winkels, kantoren, parkeergarage en woningen, dan is de kans zeer groot dat het complex is onderverdeeld in een zogenaamde hoofdsplitsing en meerdere ondersplitsingen. Hoe werkt dat nou precies?
BestuurServicekostenSplitsingsakte

Organen, Functies en Commissies, de hiërarchie van de VvE

De VvE is opgebouwd uit organen, functies en commissies. Afhankelijk van de grootte van de VvE wordt door een of meerdere personen invulling gegeven aan de functies en de kascommissie.
VvE ZakenBeheerBestuurBestuurstakenDocumentenHuishoudelijk reglement

VvE Rechtspraak: Vloer isoleren om geluidsoverlast binnen een VvE op te lossen

De eigenaresse van een op 1-hoog gelegen appartement in Amsterdam (Hoofddorppleinbuurt) moet haar houten vloer beter isoleren zodat de onderbuurvrouw geen geluidsoverlast meer ondervindt.
GeschillenOverlastVerhurenVvE Rechtspraak - Onderhoud & MJOP
Kennis van VvE Zaken, direct in je mailbox!