Op zoek naar kennis van VvE Zaken?

ProductinformatieNieuws

Flexibele toegangsverificatie met je mobiel

Flexibeletoegangsverificatie voor de VvE

Jan Belon studeerde Industrial Design aan de TU Eindhoven, zette een florerend ontwerpbureau op en vandaar uit ontstond in 2015 het inmiddels verzelfstandigde Rotterdamse Openr. Dat biedt innovatieve oplossingen voor flexibele toegangsverificatie voor kantoren en steeds vaker residentieel vastgoed. Belon: ‘Veel bestaande toegangssystemen zijn statisch. Het grote voordeel van ons systeem is dat je geen kabels hoeft te trekken.’

‘Er zijn ook geen binnenposten meer nodig’, voegt Belon toe. ‘Met ons systeem maken werknemers, bewoners en bezoekers van residentieel vastgoed rechtstreeks contact via een intercom met een smartphone, tablet of computer. Je ziet als rechthebbende of bewoner op je telefoon via de app gelijk wie er voor de deur staat. Tot dusver diende je voor dit soort diensten in ieder appartement een apparaatje van al gauw € 300,- tot € 400,- te hangen, plus bekabeling. Ring van Amazon werkt weliswaar ook zonder kabels, maar iedere bewoner moet dan wel degelijk een kastje installeren, het werkt op WiFi en is gericht op de particuliere markt. Bij ons systeem, waarmee je overigens ook kunt videobellen, kun je een hele groep van mensen toegang geven tot een gebouw en verschillende ruimtes, al dan niet tijdelijk. Bijvoorbeeld een groep mensen die werkzaam is in een kantoorgebouw. Of mensen die tijdelijk een vergaderruimte gebruiken. Of bewoners van residentieel vastgoed. Sleutels of pasjes zijn niet nodig. Het digitale sleutelbeheer kan de VvE of beheerder makkelijk zelf regelen. Eigenlijk is het best gek dat je al een tijdlang met je mobieltje je auto kan openen en een kantoor of woning nog niet. Wij hebben daar nu verandering in gebracht.’

Hoge veiligheidsstandaarden

Belon benadrukt de veiligheid van het systeem. ‘Om het wat gekscherend te zeggen, het is makkelijker een deur open te breken dan ons digitale systeem. Het gaat om persoonsgebonden identificatie en verder hebben we hoge veiligheidsstandaarden. Bij Openr wordt niets lokaal opgeslagen, in tegenstelling tot vele slimme sloten. Je wil niet weten hoeveel sleutels ergens rondslingeren, ook digitale sleutels. Wij werken eveneens digitaal maar op een heel moderne manier; via de cloud.’

Snelle groei

Openr groeit snel. ‘We hebben nu circa 70 locaties, vooral bedrijfsverzamelgebouwen en co-working spaces. In de kantorenmarkt gaat de adoptie sneller. Daar wordt veel meer geëxperimenteerd met nieuwe, moderne toegangsvormen. Maar we hebben nu ook verschillende klanten voor residentieel vastgoed. Onder meer een flatgebouw met circa 150 bewoners in Den Haag. En in juni dit jaar is in Venlo een gebouw met 28 studentenwoningen opgeleverd, waarbij de toegang via onze app gaat. Studenten zijn natuurlijk hoe dan ook er al aan gewend alles met de mobiel te doen. We vragen regelmatig aan gebruikers en klanten hoe ze onze oplossingen ervaren. Tot dusver zijn de reacties erg positief.’

Trend: servicegericht

Belon verwacht dat in de nabije toekomst toegangsverificatie veel flexibeler gaat worden. ‘Neem alleen al de tendens van mixed-used gebouwen, wonen en werken door elkaar heen. Daar horen flexibele oplossingen bij: een bezoeker mag er bijvoorbeeld in de middag in, maar ‘s avonds niet meer. Verder is de trend steeds meer: service gericht, met flexibele abonnementen voor toegangsverificatie. Wij willen de kansen die er liggen voor draadloze toegangscontrolesystemen benutten. Als je bouwers van woningen en ander vastgoed ervan kan overtuigen dat bekabelde systemen inflexibel en onderhoudsgevoelig zijn, dan heb je al veel gewonnen. Als je nu met onze draadloze systemen al investeert in de toekomst, blijf je altijd up-to-date, want je kunt de software van onze toegangsverificatiesystemen online updaten. Bovendien ben je als bouwer veel goedkoper uit, want je hoeft geen kastjes in iedere woning of in de kantoren te installeren. Daarmee bespaar je tienduizenden euro’s.’

Installatiebranche

Openr, dat veel investeert in R&D, heeft ook korte lijnen met de installatiebranche. ‘We krijgen veel positieve reacties vanuit de installatiebranche, men is heel geïnteresseerd. Vooral installateurs die van innovatie houden en naar de toekomst kijken, zijn enthousiast. Die begrijpen dat je de komende 10 jaar niet je geld blijft verdienen met kabels trekken. De hele maatschappij verschuift richting service. Ook daarin kun je als installateur geld verdienen. Samen met ons beheersdiensten verlenen en de updates van systemen zoals de onze faciliteren, dat wordt de rol van installateurs.’

Over de auteur

Deze artikelen zijn door de redactie van VvE Centraal gepubliceerd.
  Gerelateerde artikelen
  VvE Rechtspraak - Besluitvorming

  Wanneer mag een VvE digitaal stemmen?

  VvE BeheerProfessioneel Beheer

  VvE bestuur en beheerder niet op een lijn.

  VerduurzamingDak

  Een retentiedak, wat is het en welke systemen zijn er?

  VvE ZakenWettelijke verplichtingen

  De AVG en de VvE, wat mag wel en wat mag niet!

  Kennis van VvE Zaken, direct in je mailbox!

  Geef een reactie

  Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

  Interessant om te lezen
  VvE renovatie levert geld op.
  VvE Centraal stopt!Op 15 maart
  Wekelijkse NieuwbriefMeld u aan voor onze nieuwsbrief en blijf op de hoogte van het laatste nieuws!
  • Uw gegevens worden niet aan derden verstrekt.
  • Afmelden voor de nieuwsbrief is te allen tijde mogelijk.
  Weten hoe het zit met die VvE?Dat kan met onze kennis van VvE Zaken<

  Krijg gratis onze laatste kennis direct als nieuwsbrief in je mailbox.

  Of sluit je aan als lid en krijg toegang tot nog meer kennis om de waarde van je appartement te verhogen.