Op zoek naar kennis van VvE Zaken?

NieuwsGeschillen

De Haagse wijkrechter een succes

De proef van een wijkrechter voor de Haagse wijk Escamp, waar we begin oktober vorig jaar over melden, blijkt een succes. Vanwege de geboekte resultaten heeft de Gemeente Den Haag besloten om de proef verder uit te breiden.

Het doel is de leefbaarheid in de wijk te verbeteren door conflicten tussen inwoners van het stadsdeel op te lossen. Daarvoor komt de wijkrechter naar partijen toe en zo wordt de rechtspraak toegankelijker. Zo wordt de wijkrechter ook ingezet bij ruzies tussen leden van een Vereniging Van Eigenaren. Het doel van dit project is het verbeteren van de leefbaarheid in de wijken.’ Mensen betalen per partij slechts € 40,50 aan griffierechten en de rechter komt ook eens nog naar de mensen toe. De reden volgens de burgemeester waarom het een succes is.

Uit de evaluatie van de gemeente blijkt dat het in de praktijk vooral gaat om problemen zoals geluidsoverlast of peuken die op het balkon worden gegooid.

Soms lijken buren het niet samen op te kunnen lossen en zorgt mediation ook niet voor het oplossen van het probleem. De wijkrechter stuurt partijen er op aan om samen tot een oplossing te komen, net als bij buurt bemiddeling of mediation. Het verschil maakt zijn vonnis.

Over de auteur

Deze artikelen zijn door de redactie van VvE Centraal gepubliceerd.
    Gerelateerde artikelen
    VvE Rechtspraak - Overig

    Erfdienstbaarheid en burenruzie

    Nieuws

    Zaterdag is het weer Burendag

    VvE Rechtspraak - BesluitvormingVvE Rechtspraak - Splitsingsreglement

    VvE Rechtspraak: Nietige besluiten en eigenmachtige aanschaf tuinset

    GeschillenOverlastVvE Rechtspraak - Overig

    VvE Rechtspraak: De tien verboden van een VvE

    Kennis van VvE Zaken, direct in je mailbox!

    Geef een reactie

    Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

    Interessant om te lezen
    Veertien Haagse galerijflats gestut wegens instortingsgevaar
    Wekelijkse NieuwbriefMeld u aan voor onze nieuwsbrief en blijf op de hoogte van het laatste nieuws!
    • Uw gegevens worden niet aan derden verstrekt.
    • Afmelden voor de nieuwsbrief is te allen tijde mogelijk.
    Weten hoe het zit met die VvE?Dat kan met onze kennis van VvE Zaken<

    Krijg gratis onze laatste kennis direct als nieuwsbrief in je mailbox.

    Of sluit je aan als lid en krijg toegang tot nog meer kennis om de waarde van je appartement te verhogen.