NieuwsOverheidVerhuren

Verhuurverbod op nieuwbouw koopappartementenen, gaat dat er komen?

Verhuurverbod op nieuwbouw koopappartementenen, gaat dat er komen

Als het aan de stad Amsterdam ligt waarschijnlijk wel

Beleggers kopen steeds vaker Amsterdamse koopappartementen met als doel deze te verhuren. Hierdoor hebben ‘gewone’ kopers minder kans op de woningmarkt. Amsterdam en de Amsterdammers zijn hier niet blij mee. Nu denkt de stad na over een plan om het verhuren van nieuwe koopappartementen tegen te gaan.

Veel mensen zoeken een betaalbare plek om te wonen. Naast huren er zijn ook huishoudens die graag de stap willen zetten naar een koopappartement. Omdat deze koopappartementen steeds vaker worden gekocht door beleggers, zijn er minder koopappartementen beschikbaar voor gewone huizenkopers.

Wat wil Amsterdam hier aan doen?

Amsterdam werkt aan een plan om het verhuren van nieuwe koopappartementen te verbieden. Voor dat plan wordt nu van alles uitgezocht. Onder andere: wat zijn de financiële effecten van zo’n verbod en hoe kun je zoiets controleren en handhaven? In het najaar van 2019 komt er een beleidsvoorstel.

Alleen voor nieuwbouw koopappartementen

Bij de bouw van nieuwe koopappartementen is het mogelijk om in de erfpachtvoorwaarden een verhuurverbod op te nemen. Dat betekent dat de nieuwe koopwoning niet verhuurd mag worden en alleen bestemd is voor de eigenaar-bewoner. Dit verhuurverbod geldt ook voor alle volgende kopers. Een verbod op het verhuren van al bestaande koopappartementen is juridisch niet mogelijk.

Ik wil een woning verhuren

Als u eigenaar bent van een woning in Amsterdam, dan mag u deze gewoon blijven verhuren. U moet wel aan bepaalde voorwaarden voldoen.

Over de auteur

Deze artikelen zijn door de redactie van VvE Centraal gepubliceerd.
  Gerelateerde artikelen
  EnergiebesparingLeningen & Subsidies

  Af van gas! € 5.000,- tot € 8.000,- subsidie in Amsterdam

  VvE Rechtspraak - Overig

  VvE Rechtspraak: Bezonning in het geding door nieuwbouw

  Bijeenkomsten

  Informatiemarkt eeuwigdurende erfpacht op 18 november

  BijeenkomstenGeschillenOverlast

  Informatiebijeenkomst Buurtbemiddeling voor VvE's speciaal voor bestuurders en beheerders.

  Het laatste nieuws wekelijks in je mailbox!

  Geef een reactie

  Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

  Deze website gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.