EnergieLeningen & SubsidiesNieuws

120 miljoen euro voor ‘proeftuinen’ aardgasvrije wijken. Zit uw wijk er bij?

120 miljoen voor 27 aardgasvrije wijken.

Minister Ollongren (Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties) kent aan 27 gemeenten een rijksbijdrage toe voor het aardgasvrij maken van een wijk. Daarvoor is uit de Klimaatenvelop van het kabinet 120 miljoen euro beschikbaar. In het Programma Aardgasvrije Wijken doen gemeenten kennis en ervaring op om bestaande wijken haalbaar en betaalbaar te verduurzamen
Het aardgasvrij maken van de gebouwde omgeving moet een belangrijke bijdrage leveren aan het terugdringen van de CO2-uitstoot. Ook helpt het aardgasvrij maken van wijken bij het beperken van de gaswinning in Groningen.

Kennis opdoen

Om zoveel mogelijk kennis op te doen voor andere wijken is een gevarieerde groep geselecteerd: groot en klein, landelijke en stedelijk, verschillende technieken en spreiding door heel Nederland: elke provincie heeft minimaal één proeftuin.

Kaart: 27 gemeenten met ‘proeftuinen’ aardgasvrije wijken

27 aardgasvrije wijken waar 120 miljoen voor beschikbaar is gesteld.

Eerder werd al bekend dat Rotterdam-Zuid en minimaal vier gemeenten in Groningen geselecteerd zouden worden. Op die plaatsen zijn extra kansen om de woon- en leefomgeving te verbeteren. In Groningen kan bijvoorbeeld de verduurzaming samengaan met de versterking van woningen.

Het kabinet stelt door de hoge hoeveelheid aanvragen meer geld beschikbaar dan aanvankelijk begroot. Met het toevoegen van het budget voor 2019 konden meer wijken worden geselecteerd. In 2019 wordt een nieuwe uitvraag voorbereid.

30.000 tot 50.000 woningen aardgasvrij

In het regeerakkoord is afgesproken dat voor het einde van de kabinetsperiode jaarlijks 30.000 tot 50.000 woningen aardgasvrij worden opgeleverd. Nieuw te bouwen woningen waarvoor na 1 juli een bouwvergunning wordt aangevraagd, moeten in principe aardgasvrij zijn. Gemeenten kunnen daar in bijzondere omstandigheden een uitzondering op maken. Bijvoorbeeld als een project vertraging zou oplopen of als aardgasvrij op een bepaalde locatie (nog) niet mogelijk is.

Overzicht deelnemende gemeenten en wijk

AmsterdamVan Der Pekbuurt 
AppingedamOpwierde-Zuid
AssenLariks West
BrunssumBrunssum-noord
DelfzijlDelfzijl Noord
Den HaagBouwlust/Vrederust 
DrimmelenTerheijden
Eindhoven‘t Ven
GroningenPaddepoel en Selwerd
HengeloNijverheid
KatwijkSmartpolder
LoppersumLoppersum-‘t Zandt- Westeremden
Middelburg Dauwendaele
NijmegenDukenburg
NoordoostpolderNagele
OldambtNieuwolda-Wagenborgen
PekelaBoven Pekela en de Doorsneebuurt
Purmerend Overwhere-Zuid
Rotterdam Pendrecht
Sittard-Geleen  Limbrichterveld-Noord
Sliedrecht Sliedrecht-Oost
Tilburg  Quirijnstok
Tytsjerksteradiel  Garyp
Utrecht   Overvecht Noord
VlielandDuinwijck
WageningenBenedenbuurt
Zoetermeer  Palenstein
Over de auteur

Deze artikelen zijn door de redactie van VvE Centraal gepubliceerd.
  Gerelateerde artikelen
  FinancieelLiveNieuwsRenovatieVerbouwen

  Vergroot je appartement met subsidie in Rotterdam

  BijeenkomstenDuurzame EnergieNieuwsVerduurzaming

  Aardgasvrij open huis in Utrecht 17 november a.s.

  BijeenkomstenNieuws

  10 Oktober: Dag van de Duurzaamheid!

  Leningen & SubsidiesNieuwsRenovatieVerduurzaming

  De voordelen van een waterbuffer op het dak

  Het laatste nieuws wekelijks in je mailbox!

  Geef een reactie

  Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

  Deze website gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.