Op zoek naar kennis van VvE Zaken?

Leningen & SubsidiesNieuwsRenovatie

Subsidie asbest verwijderen ook voor daken kleiner dan 35m2

Subsidie asbest verwijderen

Tot en met 2019 kun je als VvE subsidie krijgen voor het verwijderen van asbestdaken. De overheid stimuleert de verwijdering van asbestdaken omdat ze een risico vormen voor de gezondheid. Vanaf 2024 komt er waarschijnlijk een verbod op asbest in de buitenlucht.

De overheid werkt aan regels die asbestdaken in Nederland verbieden. De maatregel geldt waarschijnlijk vanaf 2024 en moet milieu- en gezondheidsproblemen door asbest voorkomen. Asbest is een kankerverwekkende stof en verspreiding van en blootstelling aan asbest moet worden vermeden. Daken kunnen door de jaren heen aangetast worden door weer en wind waardoor asbestvezels kunnen vrijkomen.

Als het verbod wordt ingevoerd zal het alleen gelden voor alle gebouwen met dakbedekking zoals asbesthoudende golfplaten, dakleien en bitumen. Het verbod gaat niet over asbesthoudend materiaal aan de binnenkant van gebouwen zoals asbesthoudend dakbeschot of isolatiemateriaal dat onder de dakbedekking zit, en ook niet voor de volgende materialen aan de buitenkant: boeidelen, dakgoten en gevelpanelen. Vaak is het wel praktisch om dit gelijk mee nemen bij het vervangen van je dak.

Video: waar zit asbest in en hoe herken je het?

Alle asbesthoudende producten hebben een vezelige structuur. Bij hechtgebonden asbestproducten is dit soms lastig te zien omdat de asbest vastzit in een ander materiaal, meestal cement. Wit asbest werd het meest gebruikt. Producten en materialen met wit asbest hebben een witte tot lichtgrijze kleur. Verder zegt de leeftijd van het materiaal iets over of er asbest in kan zitten of niet. Tot 1983 werden producten met los asbest (zoals vloerzeil, isolatiekoord) verkocht. Hechtgebonden asbest (golfplaten, plafondplaten) is sinds 1993 verboden.

Alleen met een microscoop kan je met zekerheid zien of ergens asbest in zit. Een gecertificeerd asbestinventarisatiebedrijf kan voor jou nagaan of in jouw woning asbest zit. Dit onderzoek kost geld. Bedrijven vind je via de website van Ascert.

Subsidie voor verwijderen asbestdak

Als je een asbestdak laat verwijderen kun je tot en met 2019 aanspraak maken op een subsidie van 4,50 euro per vierkante meter. Kijk voor alle voorwaarden, meer informatie en het aanvragen van de subsidie op de website van Rijksdienst voor Ondernemend Nederland.

 

Over de auteur

Deze artikelen zijn door de redactie van VvE Centraal gepubliceerd.
  Gerelateerde artikelen
  VvE Rechtspraak - BesluitvormingOnderhoud & Renovatie

  Besluit asbest saneren privégedeelte op kosten van de VvE, mag dat?

  NieuwsFinancieelLiveRenovatieVerbouwen

  Vergroot je appartement met subsidie in Rotterdam

  InstallatiesVvE Rechtspraak - Onderhoud & MJOP

  Behoren rookgasafvoerpijpen van de individuele cv-ketels tot de gemeenschappelijke gedeelten/zaken

  NieuwsEnergieLeningen & Subsidies

  120 miljoen euro voor ‘proeftuinen’ aardgasvrije wijken. Zit uw wijk er bij?

  Kennis van VvE Zaken, direct in je mailbox!

  Geef een reactie

  Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

  Wekelijkse NieuwbriefMeld u aan voor onze nieuwsbrief en blijf op de hoogte van het laatste nieuws!
  • Uw gegevens worden niet aan derden verstrekt.
  • Afmelden voor de nieuwsbrief is te allen tijde mogelijk.
  Weten hoe het zit met die VvE?Dat kan met onze kennis van VvE Zaken<

  Krijg gratis onze laatste kennis direct als nieuwsbrief in je mailbox.

  Of sluit je aan als lid en krijg toegang tot nog meer kennis om de waarde van je appartement te verhogen.