Op zoek naar kennis van VvE Zaken?

Nieuws

Eeuwigdurend erfpacht laat amsterdammers niet los.

Eeuwigdurend erfpacht laat amsterdammers niet los

Eerder gaven we al aan dat Amsterdam een nieuw systeem voor erfpacht wil introduceren.  Het eeuwig durend erfpacht tegenover het voortdurend erfpacht.

Eeuwigdurende erfpacht en voortdurende erfpacht hebben overeenkomsten en verschillen. Beide sluit je af voor onbeperkte tijd, maar bij voortdurende erfpacht wordt elke 50 of 75 jaar opnieuw gekeken naar de actuele grondwaarde om daar de erfpachtkosten op aan te passen.

Bij eeuwigdurende erfpacht worden de erfpachtkosten nog maar één keer bepaald. Dit is meteen de belangrijkste reden om een nieuw erfpachtstelsel in te voeren. Na vijftig jaar is de erfpachtgrondwaarde meestal flink toegenomen waardoor de erfpachtkosten een grote sprong maken waar de erfpachter vaak niet op heeft gerekend. Bij eeuwigdurende erfpacht sluit je in plaats van een nieuw tijdvak van vijftig jaar een tijdvak voor altijd af. Zo krijgen huizenbezitters en ondernemers met bedrijfspand op erfpachtgrond meer zekerheid over hun erfpachtkosten.

Tot gister konden eigenaren in Amsterdam (zo’n 130.000) aangeven hoe het nieuwe systeem er uit zou moeten zien. Daarnaast konden eigenaren ook berekenen wat de overgang naar het eeuwig durend erfpacht hen eenmalig zou kosten.  Het nieuwe voorstel gaat in mei naar de raad toe. Bedragen variërend van € 25000 tot € 65.000 per jaar hebben het nieuws gehaald en deze verhalen hebben veel stof doen opwaainen.

Over de auteur

Deze artikelen zijn door de redactie van VvE Centraal gepubliceerd.
  Kennis van VvE Zaken, direct in je mailbox!

  Geef een reactie

  Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

  Wekelijkse NieuwbriefMeld u aan voor onze nieuwsbrief en blijf op de hoogte van het laatste nieuws!
  • Uw gegevens worden niet aan derden verstrekt.
  • Afmelden voor de nieuwsbrief is te allen tijde mogelijk.
  Weten hoe het zit met die VvE?Dat kan met onze kennis van VvE Zaken<

  Krijg gratis onze laatste kennis direct als nieuwsbrief in je mailbox.

  Of sluit je aan als lid en krijg toegang tot nog meer kennis om de waarde van je appartement te verhogen.