Op zoek naar kennis van VvE Zaken?

ServicekostenVerhuren

Servicekosten bij de verhuur van een appartement

Anders dan bij de serviceskosten van een appartement aan de eigenaar gelden er regels bij de mogelijke doorbelasting van servicekosten bij de huur van een appartement. Bij de verhuur van een appartement is het niet mogelijk om alle kosten die gerelateerd zijn aan het eigendom van de VvE ook door te belasten aan de huurder van het appartement. In het artikel over de servicekosten van een appartement is beschreven hoe deze berekend dienen te worden. Dit artikel gaat in op wat wel en niet mag bij de verhuur van een appartement op het gebied van de maandelijkse bijdrage.

Servicekosten voor de huurder

De huurder heeft een overeenkomst met de eigenaar van het appartement. De eigenaar heeft de rol van Verhuurder en deze mag niet zomaar al zijn servicekosten één op één doorbelasten. Er gelden hier een aantal voorwaarden waaraan voldaan dienst te worden en het begint al met de huurovereenkomst. In de huurovereenkomst moet vermeld worden welke kosten doorbelast gaan worden. Daarbij is het zaak om te kijken welke kosten doorbelast mogen worden.

Kosten die aan de huurder mogen worden doorberekend zijn alleen de daadwerkelijke kosten die direct gerelateerd zijn aan het gebruik. De verhuurder mag dus geen winst maken op de doorbelaste service kosten.

Welke kosten mogen worden doorbelast bij verhuur.

 • Schoonmaakkosten van gemeenschappelijke ruimten
 • Kosten voor ontstopping van afvoer en goten,
 • Vegen van schoorstenen en afvoerkanalen
 • Glasbewaseming
 • Onderhoud van CV en boiler

Welke kosten mogen niet worden doorbelast bij verhuur.

Kosten die een verhuurder niet mag doorbelasten zijn de wettelijke kosten die behoren bij het eigendom. Daarnaast mogen bepaalde kosten die in de servicekosten worden opgenomen niet worden doorbelast. Een aantal voorbeelden zijn:

 • onderhoud aan het complex, bv de liftinstallatie,  automatische deuren, verlichtingsinstallaties, blus- en drinkwaterinstallaties,
 • reparaties aan de gemeenschappelijke voorzieningen, bestrating, schade door vernieling in de gemeenschappelijke ruimten,
 • OZB ,
 • rioolrecht,
 • opstalverzekering,
 • administratiekosten voor zover van toepassing op het beheer van de woonruimten,
 • Alle bepalingen die vallen onder het Bouwbesluit, Bouwverordening en de Bouwvergunning vallen onder de kosten van de verhuurder. Als bijvoorbeeld in de Bouwvergunning is omschreven dat brandblussers aanwezig moeten zijn, dan mogen de kosten hiervoor niet worden doorberekend aan de huurders.

 

Over de auteur

Deze artikelen zijn door de redactie van VvE Centraal gepubliceerd.
  Kennis van VvE Zaken, direct in je mailbox!

  Geef een reactie

  Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

  Wekelijkse NieuwbriefMeld u aan voor onze nieuwsbrief en blijf op de hoogte van het laatste nieuws!
  • Uw gegevens worden niet aan derden verstrekt.
  • Afmelden voor de nieuwsbrief is te allen tijde mogelijk.
  Weten hoe het zit met die VvE?Dat kan met onze kennis van VvE Zaken<

  Krijg gratis onze laatste kennis direct als nieuwsbrief in je mailbox.

  Of sluit je aan als lid en krijg toegang tot nog meer kennis om de waarde van je appartement te verhogen.