Kennis van VvE Zaken

Duurzame EnergieLeningen & Subsidies

Gratis Energie Advies voor Amsterdamse VvE’s

Gratis Energie Advies VvE Amsterdam

Verenigingen van Eigenaren (VvE’s) kunnen gratis energieadvies van de gemeente krijgen. Een deskundig adviseur komt op bezoek en kijkt wat de mogelijkheden zijn om energie te besparen of zonnepanelen te plaatsen. De energieadviseur kan ook helpen bij het besluitvormingsproces in de VvE.

Als een woning niet duurzaam is, is de rekening voor gas en elektriciteit onnodig hoog en het wooncomfort onnodig laag. Bovendien gaat extra energieverbruik ten koste van het milieu. De gemeente Amsterdam biedt VvE’s daarom gratis een energieadvies op maat aan. Profiteer daarvan! Zo’n 6.000 huishoudens gingen u al voor. Per VvE werd gemiddeld voor 1,5 huishouden aan elektriciteit en voor 1 huishouden aan gas bespaard.

Voor wie

Dit advies is bedoeld voor Amsterdamse VvE’s waarvan de meerderheid van de appartementen eigendom is van particuliere woningeigenaren. Een gemengde VvE kan dus ook advies krijgen. Voorwaarde is wel dat de woningbouwcorporatie of investeerder minder dan 50% van de appartementsrechten bezit. Ook VvE’s in een rijks- of gemeentemonument komen in aanmerking voor gratis energieadvies. VvE’s in woningen die nog in aanbouw zijn, kunnen geen gratis energieadvies krijgen.

Woningeigenaar maar geen lid van een VvE?

Als uw woning gebouwd is vóór 1992 en als u bereid bent te investeren in duurzaamheid, dan kunt u ook in aanmerking komen voor een energieadvies op maat. Mail dan naar [email protected].

Wat kan de energieadviseur voor u betekenen

De energieadviseur kijkt naar de volgende zaken:

 • Welke maatregelen kunnen worden genomen om energie te besparen?
 • Welke zonnesystemen zijn geschikt voor de VvE?
 • Wat zijn de kosten van die maatregelen? En in hoeveel tijd worden ze terugverdiend?
 • Welke financieringsmogelijkheden zijn er?
 • In geval van een monumentaal pand: hoe kunnen energiebesparende maatregelen worden genomen met inachtneming van de specifieke wet- en regelgeving?
 • Indien van toepassing: hoe kan u worden geholpen bij de interne besluitvormingsprocedure?

Hoe gaat het advies in zijn werk

 • U meldt zich aan via het aanmeldformulier.
 • Een deskundige adviseur neemt telefonisch contact met u op om de aanmelding door te lopen en een afspraak te maken.
 • De adviseur komt langs. Samen met de contactpersoon van de VvE bekijkt de adviseur de representatieve woningtypen en de gezamenlijke ruimtes.
 • Op basis van het bezoek schrijft de energieadviseur een advies op maat voor de hele VvE.
 • De VvE ontvangt binnen 10 dagen na het bezoek het adviesrapport. Hierin staan de mogelijkheden voor zonnepanelen en/of energiebesparing, kosten, opbrengsten, terugverdientijd, financiering enzovoort.
 • Eventueel komt de energieadviseur langs om het rapport voor de hele VvE toe te lichten.
 • Desgewenst kan de energieadviseur ook helpen bij de interne besluitvormingsprocedure.

Author: VvE Admin

Het laatste nieuws wekelijks in je mailbox!

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze website gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.