FinancieelKascommissie

Partner van de penningmeester in de kascommissie, mag dat?

Partner van de penningmeester in de kascommissie, mag dat?

Recent werd een vraag voorgelegd in relatie tot de bemensing van de kascommissie binnen een Vereniging van Eigenaars. Bij deze bewuste VvE was de situatie ontstaan dat er een eigenaar zitting had genomen in het bestuur en de rol van penningmeester vervulde. Vervolgens nam de partner van deze eigenaar zitting in de kascommissie. Hoe zit het met de eisen die gesteld worden aan de kascommissie?

De eisen

De eisen die de wet stelt aan de bemensing van de kascommissie zijn te vinden in artikel 48 van boek 2 van het Burgerlijk Wetboek.

Er zijn drie eisen:
1. De commissie moet uit tenminste twee leden bestaan. Waarbij bedoeld worden: leden van de vereniging.
2. Deze leden mogen geen “deel van het bestuur uitmaken” – het mogen dus geen bestuursleden zijn.
3. De leden van de commissie moeten zijn benoemd door de algemene vergadering.

De praktijk

De penningmeester is lid van het bestuur en kan dus nooit in de kascommissie worden benoemd. De partner van de penningmeester mag wél worden benoemd, indien deze lid van de vereniging is.
Maar een verstandige algemene vergadering zal natuurlijk nooit de partner van de penningmeester benoemen! In het vlees van “de slager die zijn eigen vlees keurt” hebben we immers weinig vertrouwen – als de partner van de slager dat vlees keurt zal dat vertrouwen niet veel groter zijn.

Voor meer informatie over de kascommissie lees “De Kascommissiegids voor VvE’s” en “Financiën van de VvE, gids voor bestuurders en appartementseigenaren”.

Het laatste nieuws wekelijks in je mailbox!

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze website gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.