Op zoek naar kennis van VvE Zaken?

Nieuws

Hoe een tv-uitzending leid tot een stadsbreed onderzoek naar blok- en stadsverwarming

Op zaterdag 26 september heeft het TV-programma Kassa van de VARA een uitzending gewijd aan de onverklaarbare hoge energierekening van bewoners aan de Naxosdreef in Utrecht Overvecht. Als gevolg hiervan hebben Eneco warmte & koude en gemeente Utrecht opdracht gegeven voor  een stadsbreed onderzoek naar de problematiek rondom hoog warmteverbruik en  onverklaarbare energierekeningen. Het onderzoek omvat 20 woongebouwen aangesloten op aangesloten op stadsverwarming of een centrale gasketel.

Uit het door Royal Haskoning DHV uitgevoerde onderzoek blijkt dat bij alle 20 onderzochte woongebouwen een behoorlijk besparingspotentieel zit in het verbeteren van de cv-installatie. Het rapport benoemd waterzijdig inregelen en het isoleren van de gemeenschappelijke leidingen op de begane grond als belangrijkste maatregelen. Door de bestaande radiatorkranen  te vervangen door voorinstelbare thermostatische radiatorkranen en het aanbrengen van drukverschilregelingen per strang kunnen in deze woongebouwen de woonlasten aanzienlijk worden verlaagd.

Al jaren wordt door deskundige geroepen dat het investeren in de kwaliteit en efficiëntie noodzakelijk is voor de verduurzaming en het voorkomen van energiearmoede. Onderzoek van de Energiebank toont aan dat ongeveer 750.000 huishoudens in Nederland te weinig geld hebben om hun energierekening te voldoen. Het rapport van Royal Haskoning DHV toont wederom aan dat er veel mis is op het gebied van stads- en blokverwarming en dat verbetering vaak te vinden is in eenvoudige maatregelen.

Logo Blokverwarming.nl (klein)

Gerelateerde artikelen
NieuwsEnergiebesparing

Bespaar energie met de VvE

VvE Rechtspraak - Onderhoud & MJOPVvE Rechtspraak - Besluitvorming

Ketelwatertemperatuur van de collectieve verwarmingsinstallatie verhogen mag dat zomaar?

EnergiebesparingNieuwsProductinformatie

Eenvoudig uw verwarming regelen met Bluetooth® radiatorthermostaat

VerduurzamingOnderhoud

5 Tips: Wat iedereen zou moeten weten over “verduurzaming” van blokverwarming

Kennis van VvE Zaken, direct in je mailbox!

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Wekelijkse NieuwbriefMeld u aan voor onze nieuwsbrief en blijf op de hoogte van het laatste nieuws!
  • Uw gegevens worden niet aan derden verstrekt.
  • Afmelden voor de nieuwsbrief is te allen tijde mogelijk.
Weten hoe het zit met die VvE?Dat kan met onze kennis van VvE Zaken<

Krijg gratis onze laatste kennis direct als nieuwsbrief in je mailbox.

Of sluit je aan als lid en krijg toegang tot nog meer kennis om de waarde van je appartement te verhogen.