Op zoek naar kennis van VvE Zaken?

OnderhoudWettelijke verplichtingen

Asbest verwijderen kan vanaf 2016 tot 2020 met subsidie

Vanaf 4 januari 2016 kunnen VvE’s die opgescheept zitten met een dak met asbest een subsidie aanvragen voor renovatie.

De subsidieregeling is een initiatief van het ministerie van Infrastructuur en Milieu om versnelling te realiseren in de sanering van asbest. Dit is gewenst vanwege het verbod op asbestdaken dat ingaat in 2024. Deze subsidie is gepubliceerd in de Staatscourant van 2 december 2015. Deze regeling loopt tot en met 31 december 2019 en voor het komende jaar is € 10.000.000 gereserveerd. Per vierkante meter kunt u € 4,50 subsidie aanvragen, met een maximum van 25.000 euro per adres. U kunt uw aanvraag voor subsidie uiterlijk op 31 december 2019 17.00 uur indienen bij Rijksdienst voor Ondernemend Nederland.

Alleen volledige aanvragen worden in behandeling genomen. Aanvragen kunt u doen via MIJNRVO.

Meer nodig

Staatssecretaris Dijksma: De subsidie is een extra aansporing om binnen negen jaar alle daken asbestvrij te krijgen. Maar er is meer nodig om dit te bereiken. Partijen als landbouworganisatie LTO, de Bond voor Verzekeraars en Bouwend Nederland hebben hiervoor een initiatief aangekondigd om eigenaren van daken te helpen bij hun sanering.

Voor wie?

Subsidie kunt u aanvragen wanneer u degene bent die de rekening betaalt voor het verwijderen van het asbestdak. Particulieren, (agrarische) ondernemingen, non-profit organisaties of overheden komen hiervoor in aanmerkingen.

Subsidiebudget

Voor 2016 is een budget van € 10 miljoen beschikbaar. Per jaar wordt een subsidieplafond bekendgemaakt. Indien een aanvraag op tijd wordt ingediend, maar het subsidieplafond is reeds bereikt, schuift de datum van ontvangst op naar 1 januari in het daaropvolgende kalenderjaar. De regeling vervalt met ingang van 1 januari 2020.

Leefomgeving en gezondheid

Met deze regeling stimuleert het Ministerie van Infrastructuur en Milieu de verwijdering van asbestdaken vanaf 2016 tot en met 2019. Waarom? Asbestdaken verweren in de buitenlucht waardoor er asbestvezels vrijkomen in de leefomgeving. Om het risico voor de gezondheid te beperken is het houden van asbestdaken vanaf 1 januari 2024 verboden. Het verbod houdt in dat de eigenaren van asbestdaken in de periode 2016-2024 het asbestdak moeten laten verwijderen.

Lees hier meer.

Over de auteur

Deze artikelen zijn door de redactie van VvE Centraal gepubliceerd.
  Gerelateerde artikelen
  NieuwsEnergiebesparingLeningen & Subsidies

  Sluiting eLoket voor VvE's door zeer veel subsidieaanvragen

  VvE Rechtspraak - BesluitvormingOnderhoud & Renovatie

  Besluit asbest saneren privégedeelte op kosten van de VvE, mag dat?

  NieuwsDuurzaamheid & MilieuLeningen & SubsidiesOverheid

  Zeer Zuinig Pakket voor Verenigingen van Eigenaars

  NieuwsFinancieelLiveRenovatieVerbouwen

  Vergroot je appartement met subsidie in Rotterdam

  Kennis van VvE Zaken, direct in je mailbox!

  Geef een reactie

  Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

  VvE Centraal stopt!Op 15 maart
  Wekelijkse NieuwbriefMeld u aan voor onze nieuwsbrief en blijf op de hoogte van het laatste nieuws!
  • Uw gegevens worden niet aan derden verstrekt.
  • Afmelden voor de nieuwsbrief is te allen tijde mogelijk.
  Weten hoe het zit met die VvE?Dat kan met onze kennis van VvE Zaken<

  Krijg gratis onze laatste kennis direct als nieuwsbrief in je mailbox.

  Of sluit je aan als lid en krijg toegang tot nog meer kennis om de waarde van je appartement te verhogen.