Op zoek naar kennis van VvE Zaken?

Nieuws

Hoogte reservefonds in de wet vastgelegd

Minister Blok heeft vanmiddag tijdens het jaarcongres van VvE Belang aangekondigd dat voor VvE’s reserveren voor groot onderhoud wettelijk verplicht wordt. Met deze verplichting moet achterstallig onderhoud door onvermogen van de VvE worden voorkomen, zo is het plan. Dit plan wordt komend jaar in de wetgeving vastgelegd.

Sinds 1 mei 2005 stelt de wet al verplicht dat de VvE een reservefonds moet hebben voor andere dan reguliere jaarlijkse kosten. Over de hoogte daarvan is evenwel niets vastgelegd. Met de voorgenomen wetswijziging komt hier dus verandering in.

Op dit moment wordt nog onderzoek gedaan naar de omvang van het reservefonds dat gehanteerd moet worden. Verwacht wordt dat een percentage van de herbouwwaarde als uitgangspunt zal worden genomen, waarvan kan worden afgeweken indien het door een deskundige partij opgesteld meerjarenonderhoudsplan daar aanleiding toe geeft.

Rijssenbeek Advocaten houdt VvE’s vanzelfsprekend op de hoogte van de verdere ontwikkelingen op dit punt.

Over de auteur

Deze artikelen zijn door de redactie van VvE Centraal gepubliceerd.
  Kennis van VvE Zaken, direct in je mailbox!

  Geef een reactie

  Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

  Wekelijkse NieuwbriefMeld u aan voor onze nieuwsbrief en blijf op de hoogte van het laatste nieuws!
  • Uw gegevens worden niet aan derden verstrekt.
  • Afmelden voor de nieuwsbrief is te allen tijde mogelijk.
  Weten hoe het zit met die VvE?Dat kan met onze kennis van VvE Zaken<

  Krijg gratis onze laatste kennis direct als nieuwsbrief in je mailbox.

  Of sluit je aan als lid en krijg toegang tot nog meer kennis om de waarde van je appartement te verhogen.