Op zoek naar kennis van VvE Zaken?

FinancieelKascommissieVerhuren

Huurder in de VvE-kascommissie?

Huurder in de VvE kascommissieBezitters van het boek De Kascommissiegids voor VvE’s en Financiën van de VvE, gids voor bestuurders en appartementseigenaren kunnen kosteloos vragen stellen aan de auteur, Maarten den Ouden. Van die mogelijkheid maken vele appartementseigenaren, VvE-bestuurders en VvE-kascommissieleden dankbaar gebruik.

Omdat veel van die vragen en antwoorden ook interessant zijn voor een breder publiek, zullen we voortaan in elke VvE Nieuwsbode één van die vragen met het antwoord publiceren.

In De Kascommissiegids voor VvE’s wordt gesteld dat de kascommissie uit tenminste twee leden van de VvE bestaat. Mijn vraag is de volgende: mag ik als gebruiker van een appartement, dat ik huur van een van de leden van de VvE, deel uitmaken van de kascommissie? Ik ben geen eigenaar van het appartement en dus ook geen lid van de VvE.

Als de kascommissie maar uit twee leden bestaat, dan mag u als huurder daarvan geen deel uitmaken. De wet(Burgerlijk Wetboek Boek 2, artikel 48) (en waarschijnlijk ook het Modelreglement dat geldt voor de VvE van de eigenaar waarvan u huurt) eist dat er tenminste twee “leden” van de VvE in de kascommissie zitten.

Als u als huurder als “derde lid” wordt toegevoegd, bestaat daartegen echter geen enkel bezwaar. Het is niet gebruikelijk dat huurders in de kascommissie van een VvE zitten, aan de andere kant kunnen er zeker voordelen aan zitten, bijv. indien een huurder deskundigheid kan inbrengen die de andere leden niet hebben.

Gerelateerde artikelen
Verhuren

Beëindigen huurovereenkomst, wat mag wel en niet ingehouden worden?

Nieuws

VvE’s onbewust financier van “VvE Beheerder vertrekt naar Spanje”

FinancieelKascommissie

Wie mag een controleverklaring afgeven?

NieuwsFraude

Piraterij op bankrekening Rijswijkse VvE kon waarschijnlijk jaren lang doorgaan

Kennis van VvE Zaken, direct in je mailbox!

4 reacties

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Wekelijkse NieuwbriefMeld u aan voor onze nieuwsbrief en blijf op de hoogte van het laatste nieuws!
  • Uw gegevens worden niet aan derden verstrekt.
  • Afmelden voor de nieuwsbrief is te allen tijde mogelijk.
Weten hoe het zit met die VvE?Dat kan met onze kennis van VvE Zaken<

Krijg gratis onze laatste kennis direct als nieuwsbrief in je mailbox.

Of sluit je aan als lid en krijg toegang tot nog meer kennis om de waarde van je appartement te verhogen.