Op zoek naar kennis van VvE Zaken?

VvE Rechtspraak - Vergadering van EigenaarsGeschillenJurisprudentieVvE Rechtspraak - Splitsingsreglement

Toe-eigening gemeenschappelijk ruimte van VvE door verjaring rechtsgeldig?

ECLI:NL:RBDHA:2014:3727 Rechtbank Den Haag

Zaaknummer C-09-421438 – HA ZA 12-740
Civiel recht
Eerste aanleg – enkelvoudig

Inhoud

Conventie: vordering VvE. Ontvankelijkheidsverweer op basis van nietigheid van het besluit om gedaagde te dagvaarden is afgewezen. Het – in beginsel – nietige besluit is bekrachtigd in een vergadering van de VvE. Verklaring voor recht dat geen sprake is van verjaring van het exclusieve gebruiksrecht van een gemeenschappelijk gedeelte dat alle eigenaren in medegebruik hebben, is toegewezen. De verjaringstermijn (extinctieve/bevrijdende verjaring) is niet gaan lopen omdat er geen sprake is geweest van openbaar en ondubbelzinnig bezit. De veroordeling tot het terugbrengen in de oude staat is toegewezen. Het gevorderde verbod voor de toekomst is afgewezen. Er is geen sprake van een reële dreiging dat gedaagde in de toekomst wederom het exclusieve gebruiksrecht claimt. Reconventie: de verklaring voor recht dat sprake is van verjaring is afgewezen.

Ga naar de hele uitspraak naar rechtspraak.nl

Over de auteur

Deze artikelen zijn door de redactie van VvE Centraal gepubliceerd.
  Kennis van VvE Zaken, direct in je mailbox!

  Geef een reactie

  Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

  Wekelijkse NieuwbriefMeld u aan voor onze nieuwsbrief en blijf op de hoogte van het laatste nieuws!
  • Uw gegevens worden niet aan derden verstrekt.
  • Afmelden voor de nieuwsbrief is te allen tijde mogelijk.
  Weten hoe het zit met die VvE?Dat kan met onze kennis van VvE Zaken<

  Krijg gratis onze laatste kennis direct als nieuwsbrief in je mailbox.

  Of sluit je aan als lid en krijg toegang tot nog meer kennis om de waarde van je appartement te verhogen.