Op zoek naar kennis van VvE Zaken?

NieuwsVerhuren

Nieuwe regelgeving Airbnb Amsterdam

De gemeente Amsterdam heeft haar nieuwe regelgeving voor AirBnB bekend gemaakt via haar website. De regelgeving zoals deze op de website staat hebben we hieronder ook opgenomen.

Belangrijk voor appartementseigenaren is  dat in deze regelgeving speciale aandacht wordt gegeven aan hoe hier binnen een VvE mee om dient te worden gegaan.

Is vakantieverhuur toegestaan?

Ja, vakantieverhuur mag in Amsterdam, als u zich tenminste aan een aantal regels houdt:

 • U woont zelf in de woning
  Vakantieverhuur van een woning mag alleen als u op dit adres staat ingeschreven in de Basisregistratie Personen (BRP).
 • Niet bedrijfsmatig verhuren
  Af en toe uw woning verhuren is heel wat anders dan het bedrijfsmatig exploiteren van uw woning. Bedrijfsmatige verhuur is niet toegestaan. De gemeente komt binnenkort met duidelijke criteria hiervoor.
 • Belasting betalen
  Over de inkomsten uit vakantieverhuur moet u toeristenbelasting betalen. Klik op de link hiernaast voor meer informatie. Verder moet u uw inkomsten van de vakantieverhuur opgeven bij de Belastingdienst.
 • Toestemming van verhuurder of VvE
  Vakantieverhuur kan alleen als u eigenaar bent van de woning of als u toestemming hebt van de verhuurder. Woningeigenaren die in een Vereniging van Eigenaren (VvE) zitten, moeten vooraf toestemming vragen aan de VvE.
 • Alleen huurwoningen boven de huurtoeslaggrens
  Vakantieverhuur is alleen mogelijk voor woningen met een kale huurprijs van meer dan € 699,48 per maand (per 1 januari 2014). Corporaties treden streng op tegen mensen die op deze manier hun huurcontract schenden. De gemeente werkt bij de handhaving nauw samen met de corporaties. Overtreding kan het verlies van uw woning betekenen.
 • De woning moet brandveilig zijn
  Uw woning moet voldoen aan de noodzakelijke brandveiligheidseisen. Dit is in het belang van de tijdelijke huurders en uw buren. Kijk voor meer informatie op de website van de brandweer.
 • Maximaal 4 personen
  U mag uw woning aan maximaal vier personen tegelijkertijd verhuren.
 • Geen overlast
  De toeristen die in uw woning verblijven, mogen geen overlast veroorzaken voor omwonenden. Als hoofdbewoner van de woning bent u tot op zekere hoogte verantwoordelijk voor het gedrag van uw tijdelijke huurders. Kijk daarom kritisch naar wie u in huis haalt. Het is verstandig om van te voren duidelijke afspraken te maken om overlast voor uw buren te voorkomen. Licht bijvoorbeeld de buren vooraf in, zodat ze niet worden verrast. Laat voor de zekerheid een telefoonnummer achter zodat u, of iemand die namens u optreedt, kan ingrijpen.
Over de auteur

Deze artikelen zijn door de redactie van VvE Centraal gepubliceerd.
  Kennis van VvE Zaken, direct in je mailbox!

  1 Reactie

  Geef een reactie

  Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

  VvE Centraal stopt!Op 15 maart
  Wekelijkse NieuwbriefMeld u aan voor onze nieuwsbrief en blijf op de hoogte van het laatste nieuws!
  • Uw gegevens worden niet aan derden verstrekt.
  • Afmelden voor de nieuwsbrief is te allen tijde mogelijk.
  Weten hoe het zit met die VvE?Dat kan met onze kennis van VvE Zaken<

  Krijg gratis onze laatste kennis direct als nieuwsbrief in je mailbox.

  Of sluit je aan als lid en krijg toegang tot nog meer kennis om de waarde van je appartement te verhogen.