Op zoek naar kennis van VvE Zaken?

EnergiebesparingVerzekeringen

Ontwikkelingen verzekering zonnepanelen in Nederland

Verzekering van zonnepanelen - VvE Centraal

Verzekering van zonnepanelen - VvE CentraalDoor stimuleringsmaatregelen van de overheid is er in Nederland een toenemende markt ontstaan voor het plaatsen van zonne-energie. Deze stimuleringsmaatregelen zijn verstrekt met als doel de CO2 uitstoot terug te dringen en het gebruik van schone energiebronnen te stimuleren. Daarnaast hebben ook groenfondsen bijgedragen tot het investeren in zonne-energie. Aanvankelijk is de toename in Nederland (op basis van geïnstalleerd vermogen) van zonne-energie ten opzichte van windenergie tegengevallen maar daar is de laatste 2 á 3 jaar verandering ingekomen.

De laatste twee jaar zien wij in Europa maar vooral in Nederland een explosieve groei voor het plaatsen van zonne-energie. De redenen hiervoor zijn:

 • De kostprijs per m2 van zonnepanelen worden steeds lager;
 • De opbrengsten per m2 nemen toe;
 • De energiekosten worden steeds hoger.

Tot nu toe waren er in Nederlandse markt geen mogelijkheden om zonne-energie systemen te verzekeren. Voor het verzekeren van deze systemen wordt in de Nederlandse markt gebruik gemaakt van de reguliere brandverzekering.

Vastgesteld is dat een brandverzekering een onvoldoende oplossing biedt voor de risico’s waar zonne-energiesystemen mee geconfronteerd kunnen worden.

Waar het gaat om de risico’s en behoeften van verzekerden kan gedacht worden aan:

 • Dekking voor schade door wind en niet alleen voor storm;
 • Dekking voor schade ontstaan door gebreken van de installatie;
 • Compensatie van opbrengstverlies bij schade;
 • Geen dekking voor limitatief genoemde risico’s, maar tegen alle van buitenkomende onheilen;
 • Dekking voor verlies van panelen en niet alleen t.g.v. diefstal na braak;
 • Oplossing voor de problematiek rondom “nagelvast aan het gebouw”.

Kortom een brandverzekering is niet de juiste oplossing om het gehele spectrum van risico’s te verzekeren.

Zonne-energie Verzekering

De Zonne-energie Verzekering is een verzekering met als uitgangspunt alle van buitenkomende onheilen en gebreken te verzekeren inclusief de risico’s die ook verzekerd zijn onder de reguliere branddekking. Standaard is ook opbrengstverlies door schade verzekerd. Simpel gezegd, alle hierboven genoemde risico’s en behoeften zijn opgenomen in de dekking.

De dekking beperkt zich niet alleen tot zonnepanelen maar de voorwaarden zijn ook geschreven voor zonnecollectoren waardoor het gehele segment van zonne-energie op één polis verzekerd kan worden. Voor zonnecollectoren is naast de hiervoor genoemde uitbreiding ook beschadiging van eigendommen van verzekerde door een lekkende zonneboiler verzekerd.

DIT ARTIKEL IS GESPONSORD DOOR:

banner kok assurantien

Gerelateerde artikelen
Bijeenkomsten

Uitgebreide cursus zonnestroom

BeheerDienstverlenerProfessioneel Beheer

Met deze 7 vragen kiest u de juiste VvE beheerder.

Energiebesparing

VVE Eiberhof beweegt zijn liften met zonne-energie.

OnderhoudVvE ZakenWettelijke verplichtingen

Aansprakelijkheid van de VvE bij werkzaamheden

Kennis van VvE Zaken, direct in je mailbox!

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Wekelijkse NieuwbriefMeld u aan voor onze nieuwsbrief en blijf op de hoogte van het laatste nieuws!
 • Uw gegevens worden niet aan derden verstrekt.
 • Afmelden voor de nieuwsbrief is te allen tijde mogelijk.
Weten hoe het zit met die VvE?Dat kan met onze kennis van VvE Zaken<

Krijg gratis onze laatste kennis direct als nieuwsbrief in je mailbox.

Of sluit je aan als lid en krijg toegang tot nog meer kennis om de waarde van je appartement te verhogen.