Op zoek naar kennis van VvE Zaken?

Nieuws

UNETO-VNI verheugd over verlenging lage btw

UNETO-VNI, de ondernemersorganisatie voor de installatiebranche, is verheugd dat kabinet en oppositie overeenstemming hebben bereikt over een verlenging van de lage btw tot eind 2014. Volgens de installateurskoepel zullen duizenden werknemers hierdoor hun baan kunnen behouden. Oorspronkelijk zou de 6% btw  per 1 maart  volgend jaar beëindigd worden.

Hard nodig
Voorzitter Titia Siertsema van UNETO-VNI is blij dat de politiek heeft ingezien dat de installatiebranche wel een steuntje in de rug kan gebruiken in deze economisch zware tijd. ‘UNETO-VNI heeft zich de afgelopen tijd hard gemaakt voor verlenging van de regeling. Veel bedrijven merken nu al de positieve effecten ervan en kunnen daardoor werknemers in dienst houden. Hopelijk is deze verlenging voldoende om de ondernemingen in de installatiebranche door de huidige crisis heen te helpen.’

Energiebesparing
‘Dankzij de maatregel kunnen nog meer woonconsumenten hun wooncomfort verbeteren, bijvoorbeeld met een badkamerrenovatie of verbetering van de verwarmingsinstallatie of elektra, aldus Siertsema. ‘Een eerdere verlaging heeft bovendien aangetoond dat de het lage btw-tarief veel consumenten over de streep trekt om energiebesparende maatregelen te nemen, zoals plaatsing van zonnepanelen. Zo brengen consumenten hun energielasten omlaag en  daalt de CO2-uitstoot. Daarmee sluit de maatregel prima aan bij het onlangs gesloten energieakkoord.’

Woningcorporaties
De voorzitter van de installateurskoepel verwacht ook een positief effect op de investeringen van woningcorporaties. Siertsema: ‘De investeringen in deze sector zijn teruggevallen als gevolg van de introductie van de verhuurdersheffing. Dankzij de 6%-regeling krijgen corporaties nu meer ruimte om achterstallig onderhoud uit te voeren en de woningvoorraad verder te vergroenen.’

Techniekonderwijs
Siertsema is blij met de 100 miljoen euro die naar het techniekonderwijs in het mbo gaat. ‘Dat is een belangrijk signaal dat de politiek de kwaliteit van het technisch beroepsonderwijs serieus neemt en bereid is daarin te investeren. Na de crisis hebben we veel technisch talent nodig in deze sector. Die talenten moeten we goed kunnen opleiden.’

Zelfstandigenaftrek
UNETO-VNI is niet tevreden over de lastenverzwaringen voor ondernemers die het begrotingsakkoord ook met zich meebrengt. Siertsema: ‘De accijnsverhoging gaat  door, de motorrijtuigenbelasting en de waterleidingbelasting gaan omhoog en in het akkoord zien we de afvalbelasting terugkomen. Gunstig is wel dat de voorgenomen bezuiniging op de zelfstandigenaftrek, niet alleen voor zzp-ers, maar voor alle eenmanszaken en v.o.f.’s, van de baan is.’

Over de auteur

Deze artikelen zijn door de redactie van VvE Centraal gepubliceerd.
  Kennis van VvE Zaken, direct in je mailbox!

  Geef een reactie

  Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

  Wekelijkse NieuwbriefMeld u aan voor onze nieuwsbrief en blijf op de hoogte van het laatste nieuws!
  • Uw gegevens worden niet aan derden verstrekt.
  • Afmelden voor de nieuwsbrief is te allen tijde mogelijk.
  Weten hoe het zit met die VvE?Dat kan met onze kennis van VvE Zaken<

  Krijg gratis onze laatste kennis direct als nieuwsbrief in je mailbox.

  Of sluit je aan als lid en krijg toegang tot nog meer kennis om de waarde van je appartement te verhogen.