Op zoek naar kennis van VvE Zaken?

Nieuws

Belangrijk: Kamerbrief hoogte boete VvE bij niet inschrijving Handelsregister

Kamerbrief hoogte boete VvE - VvE Centraal

Kamerbrief hoogte boete VvE - VvE Centraal

Op 27 Mei 2013 heeft de minister van Wonen en Rijksdienst, drs. S.A. Blok, een brief aan de Tweede Kamer gestuurd om deze te informeren over de hoogte van de boete die kan worden gegeven aan een VvE die niet is ingeschreven in het Handelsregister en hoe met deze mogelijkheid in de praktijk wordt omgegaan.

Uit deze brief blijkt dat op er op basis van de Handelsregisterweg van 2007, waar ook het inschrijven van de VvE onder valt, een maximum boete is van € 19.500. De Handelsregisterwet 2007 wet bepaalt dat alle ondernemingen en rechtspersonen die in Nederland gevestigd zijn, zich moeten inschrijven in het register. Het niet naleven van deze verplichting is een economisch delict in de zin van de Wet op de economische delicten (WED).

Een dergelijke boete van het maximum bedrag is nog niet opgelegd, doordat  overtreders altijd de mogelijkheid hebben gekregen om zich alsnog in te schrijven. Middels een aantal voorbeelden geeft de minister aan dat de toepassing ertoe lijdt dat voor een soortgelijk economisch delict een naar rato wordt beboet. De minister omschrijft het zo;

De ernst van het economische delict, de grootte van de organisatie, de mate van verwijtbaarheid en eventuele recidive bepalen mede de hoogte van de boete die daadwerkelijk wordt opgelegd.

Vooralsnog is het voorstel om de huidige situatie in stand te houden en geen wijzigingen door te voeren voor VvE’s.

U kunt deze brief hier lezen.

Gerelateerde artikelen
VvE Rechtspraak - Besluitvorming

Overtredingen van de Akte van Splitsing en het Huishoudelijk Reglement

Gemeenschap & CommunicatieVvE Beheer

Handhaving binnen de VvE

VvE Rechtspraak - Recreatieparken

Boete voor permanente bewoning afgewezen geen machtiging van de vergadering

NieuwsOverheid

Kamerbrief WOZ waarde en de invloed van het aandeel in de VvE-reserve

Kennis van VvE Zaken, direct in je mailbox!

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Wekelijkse NieuwbriefMeld u aan voor onze nieuwsbrief en blijf op de hoogte van het laatste nieuws!
  • Uw gegevens worden niet aan derden verstrekt.
  • Afmelden voor de nieuwsbrief is te allen tijde mogelijk.
Weten hoe het zit met die VvE?Dat kan met onze kennis van VvE Zaken<

Krijg gratis onze laatste kennis direct als nieuwsbrief in je mailbox.

Of sluit je aan als lid en krijg toegang tot nog meer kennis om de waarde van je appartement te verhogen.