Op zoek naar kennis van VvE Zaken?

Nieuws

Burenoverlast kan sneller worden aangepakt

Woningcorporaties laten burenoverlast vaak te lang op zijn beloop. Ze gaan ervan uit dat ze uiteindelijk maar één instrument hebben om die aan te pakken: de huurder die overlast veroorzaakt uit zijn huis zetten. Ten onrechte, zeggen juristen. Er zijn meer instrumenten, maar corporaties laten die onbenut.

Burenoverlast komt veel voor. Van alle Nederlanders heeft 22 procent er soms last van, 5 procent zelfs vaak, blijkt uit cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek. Alleen al in Amsterdam krijgt de politie per jaar meer dan 13.000 meldingen van burenoverlast.

Corporaties pakken die overlast allereerst aan door gesprekken te voeren met de betrokken huurders. Levert dat niets op, dan laten ze het er vaak bij zitten, omdat ze terugschrikken voor het uiterste middel van de ontruiming.

Lees meer

Over de auteur

Deze artikelen zijn door de redactie van VvE Centraal gepubliceerd.
  Gerelateerde artikelen
  GeschillenNieuws

  Wet aanpak woonoverlast en de Vereniging van Eigenaars

  VerhurenNieuws

  Nieuw model huurovereenkomst woonruimte 2017

  Nieuws

  Conflict binnen de VvE door jonge comazuipers

  JurisprudentieOverlast

  Besluit ontzegging gebruik appartement door eigenaar.

  Kennis van VvE Zaken, direct in je mailbox!

  Geef een reactie

  Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

  Wekelijkse NieuwbriefMeld u aan voor onze nieuwsbrief en blijf op de hoogte van het laatste nieuws!
  • Uw gegevens worden niet aan derden verstrekt.
  • Afmelden voor de nieuwsbrief is te allen tijde mogelijk.
  Weten hoe het zit met die VvE?Dat kan met onze kennis van VvE Zaken<

  Krijg gratis onze laatste kennis direct als nieuwsbrief in je mailbox.

  Of sluit je aan als lid en krijg toegang tot nog meer kennis om de waarde van je appartement te verhogen.