Op zoek naar kennis van VvE Zaken?

renovatie VvE

Deze week kreeg ik een interessante publicatie toegestuurd die recent is gepubliceerd door de SEV met de titel “Samen onder één dak, VvE’s renoveren duurzaam.”

Energiebesparing binnen een ouder appartementencomplex

In een tijd waar iedereen merkt dat er aan alles meer uitgegeven moet worden is het zaak om goed op te letten waar we individueel en zeker ook als lid van een VvE op kunnen besparen. De focus van de publicatie ligt met name op oudere appartementencomplexen en daar zijn er heel wat van in Nederland. Veel van deze complexen merken dat er veel geld uitgegeven wordt aan een te hoge energie rekeningen en aan de hand van zeven praktijkvoorbeelden geeft de publicatie een goed beeld waar een VvE allemaal geld kan besparen.

Uit de praktijkvoorbeelden komt naar voren dat het gezamelijk onderhouden van het complex met een focus op energiebesparing zorgt dat de individuele leden geld besparen door lagere energiekosten, maar ook zorg dragen voor het vasthouden van waarde doordat het comfort verschil tussen nieuwbouw verkleind wordt.

Inspiratie, succesfactoren en leerpunten

De publicatie is volledig gebaseerd op de praktijk. Aan de hand van zeven prachtige praktijkvoorbeelden krijg je antwoord op vragen als

 • Wat zijn verstandige technische keuzes?
 • Hoe houdje alle bewoners betrokken bij het project?
 • En hoe financier je zo’n project?

Amersfoort, Deventer, Rotterdam, Utrecht en Veenendaal.

Met drie van de zeven VvE’s staat Amersfoort vooraan wat betreft deelname. Echter voor elke VvE voorbeeld is het gehele traject besproken van de aanleiding, de stappen, het resultaat met zowel succesfactoren als de leerpunten. Ook wordt uitgebreid aandacht besteed aan aan de financiële consequenties en de bouwkundige maatregelen die genomen zijn.

Tips & Tricks

De uitgebreide beschijving per VvE bevat een zee aan tips en ervaring. En wil iedereen wil die nu lange termijn onderhoud op de agenda heeft staan of wil zetten adviseren om deze publicatie zeker te lezen. Echter de 8 tips aan het einde van de publicatie wil ik alvast delen

 1. Zorg ervoor dat bewoners vanaf het begin betrokken zijn bij de plannen.
 2. Hou de snelheid in het project
 3. Besteed voldoende tijd aan communicatie
 4. Denk ‘out of the box’ als het gaat om financiering
 5. Schenk veel aandacht aan berekeningen
 6. Leg contacten met andere VvE’s van soortgelijke complexe
 7. Vorm werkgroepen waarin iedereen aan bod komt
 8. Haal genoeg deskundige begeleiding in huis

Hoe doen we dit in mijn VvE?

De lastigste vraag: ‘Hoe doen we dit in mijn VvE?’ wordt en kan niet worden beantwoord. Iedere VvE is verschillend.  Iedere groep mensen blijkt anders van samenstelling, met andere financiële mogelijkheden en andere motivaties. Hoe de energie renovatie in uw VvE eruit zal zien zal dus in grote mate worden bepaald door u en uw medebewoners en de . Eén ding staat vast. Je zult het samen moeten doen. Tenslotte woon je samen onder één dak.

Download hier GRATIS de volledige publicatie.

 

Kennis van VvE Zaken, direct in je mailbox!

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Wekelijkse NieuwbriefMeld u aan voor onze nieuwsbrief en blijf op de hoogte van het laatste nieuws!
 • Uw gegevens worden niet aan derden verstrekt.
 • Afmelden voor de nieuwsbrief is te allen tijde mogelijk.
Weten hoe het zit met die VvE?Dat kan met onze kennis van VvE Zaken<

Krijg gratis onze laatste kennis direct als nieuwsbrief in je mailbox.

Of sluit je aan als lid en krijg toegang tot nog meer kennis om de waarde van je appartement te verhogen.